דף הבית » מאמרים בנושא תקשור » האם הסנדלר הולך יחף גם אצל המתקשרים

האם הסנדלר הולך יחף גם אצל המתקשרים

אור גדול מאיר הכל
ויותר כבר לא צריך לשאול
אני בא ללמוד ממה שטוב ולחיות.
להתחיל הכל מהתחלה
כמו לנשום בפעם הראשונה
אני כאן! אני לא מתבזבז יותר
ואם יכולתי רק לזכור:
לכל אחד יש את הדרך לעבור
אבל בסוף כשזה נגמר
יש תשובה לכל דבר .(אמיר דדון – אור גדול)


לפני כמה ימים, שיתפתי חברה טובה, ברצוני ללמוד משהו חדש השנה. הוספתי, שעדיין אין לי כיוון ללימודים שיהיו מדוייקים למי שאני עכשיו ולצרכים שלי . תשובתה הלא מפתיעה היתה: "מה, עדיין לא תקשרת על זה? תתקשרי ותדעי!"

ובכן, לא! לא תקשרתי לגבי השאלה: "מה נכון לי ללמוד השנה ומדוע דווקא לימודים אלו?" וגם אין בכוונתי לתקשר על כך.

חלקכם, ודאי מרימים גבותיכם אל על, בתמיהה לגבי המתקשרת שלא מתקשרת לעצמה. האם הסנדלרית יחפה?

לא יקרים, ממש לא. במקרה זה, אני דווקא נעולה במגפיים גבוהים ואיכותיים.

כבר המון שנים שאיני נעזרת תכופות בכלי התקשור כדי לפתור דילמות פנימיות בחיי. אחרי אלפי תקשורים לעצמי, לאחרים ולקורסים, הגעתי למצב, שברוב הסיטואציות בחיי אין לי צורך לשאול שאלות המופנות לחלקים הנעלים ממני, המכילים את הידע השלם על מי שאני ועל מה שנכון לי להגשים בחיי.

למה כבר אין לי את הצורך לשאול???

התשובה חבויה במילות השיר היפהפה של אמיר דדון, שלמעלה. זהו בעצם שיעור קצר על תודעה, תפיסה ותקשור אותו ארחיב כעת :

כשאנחנו מתקשרים לאורך זמן, כלומר מקבלים על בסיס קבוע, ידע שאינו מגיע דרך החושים שלנו ומהמחשבה התבניתית הרגילה שלנו, קורים שלושה דברים:

  1. המידע המתקבל מלמד אותנו רבות על עצמנו: על הדפוסים שלנו, הפחדים שלנו, החוזקות שלנו, ועל הפוטנציאלים הטמונים בנו. אנו לומדים עם הזמן, מתוך המידע המתקבל בתקשור, להכיר ביכולות שלנו ולמנף אותן למימוש והגשמה. בדרך זו של מודעות, אנו לומדים לבטוח בעצמנו ולדעת ידיעה שלמה, שנגלה את הדבר הבא המדויק לנו .
  2. המידע המתקבל בתקשור מלמד אותנו רבות על חוקיות היקום בו אנו חיים: אנו מפנימים את חוקיות הסיבה והתוצאה (חוק הקרמה, האין מקריות), וחווים בעצמנו את המימוש שלו מתוך מודעות. מתוך כך, אנו מבינים, כיצד לזהות ולהתייחס להזדמנויות הנקרות בחיינו כמו גם לאתגרים. איך לפרש את האירועים ואיך להבשיל מתוך הקורה לנו אל השלב הבא בהגשמה שלנו. אנו יודעים שהדברים יסתדרו בעבורנו בדיוק כפי שהם צריכים להסתדר
  3. הידע המגיע אלינו בתקשור, מגיע ממרחב של אור וטוהר. הוא מכיל אהבה וחמלה, ואנו חווים את הרטטים האלו תוך כדי מצב התקשור. ככל שאנו מתקשרים יותר, כך אנו לומדים להכיל בתוכנו את האהבה והחמלה ולהיות דומים יותר לתדר איתו אנו מתקשרים. כשאנו במצב של אהבה וחמלה, גדל הביטחון שלנו במתרחש בחיינו,  וחוסר הודאות לא מטריד ולא מפחיד אותנו יותר. אנו נוכחים בחיינו עם שלוה ושקט פנימי מתוך ידיעה בוטחת שאנו מלווים ומושגחים.

לשלושת התהליכים שתיארתי לעיל, קוראים בשפת התקשור, הכנסת האור. ככל שאנו מאפשרים ליותר אור (תובנות מאירות) להגיע אלינו ולהאיר את דרך ההסתכלות שלנו, כך עם הזמן, נוצרת הוויה של ביטחון וידיעה ברורה שההתרחשויות ביקום מסונכרנות איתנו. הכרה, שהטוב ביותר, שישרת את ההתפתחות שלנו, הוא זה שיקרה. בהוויה זו, אין צורך יותר לשאול שאלות, היות ויש ידיעה.

ומה אני בסוף אלמד השנה? התשובה תגיע מעצמה.

אז כמו ששר אמיר דדון:

"לכל אחד יש דרך לעבור. אבל בסוף, כשזה נגמר יש תשובה לכל דבר.

אור גדול מאיר הכל ויותר כבר לא צריך לשאול".

 

 

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן
19455024_s

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: