דף הבית » חגים, מועדים ויהדות » הזמן בין ראש השנה ליום כיפור

הזמן בין ראש השנה ליום כיפור

jewish-894754_1920

  מה מתאפשר בזמן זה לצורך התפתחות וצמיחה?                                                

"ברוכים אתם להיכל, ברוכים אתם באור של הבנות ובשפע ידיעות אשר מאפשרות לכם צעד אחד צעד, לברור את המוץ מן התבן ולהישאר בסופו של תהליך עם גרעין המקור המנביט מתוכו נבטים של ידיעה והכרה בעוצמת הבריאה ובעוצמתכם שלכם כברואי האל האחד.

לכל זמן יש אנרגיה מיוחדת לו אשר מתאימה עצמה לתדרים האנושיים ומאפשרת בכך התנסות מעצימה בחוויות החיים. כל יום וכל שעה- יש להם את התדר שלהם המסונכרן עם תנועתו של היקום כולו ומתוך כך עם תנועת הצמיחה של האנושות.

ישנם חלקים באנושות, קבוצות נשמות, אשר מושפעות יותר מיום זה ולא מאחר. ישנם אנשים אשר מושפעים באופן שונה מן האחרים. רגישים יותר ומושפעים יותר וכאלו שפחות. אולם ישנם זמנים ומועדים שקבוצת הנשמות הקולקטיבית הרוטטת בתדר נשמתי נרחב, מושפעת מהם. הכוונה היא לאוכלוסיות השונות של הדתות .

מכך, לכל דת מועדים אחרים האמורים להיות אנרגיה של פתיחת שערים לשינוי, לצמיחה ולהוויה שונה לאותם אנשים שלדת זו שייכים. וכך, בדת היהודית, כל מועד אשר מצווה להיחגג או להיזכר- יש לו משמעות. כמוהו כצומת המאפשרת לאדם לבחור אם ללכת בשביל הצמיחה או אם לנוע לאחור.

ראש חודש תשרי, ראש השנה, משמעותו האנרגטית עוצמתית ביותר ומהווה השפעה מהדהדת לאורך כל השנה. שער אנרגטי זה מאפשר לכם לבחור את השינוי הרצוי לכם.

שנה מלשון שינוי. שנה חדשה מלשון לחדש את השינוי:                                             

כל שנה נשנית וחוזרת ע"מ שתוכלו לחדש בכם את פוטנציאל השינוי, ליישמו ולהיות נאמנים לו לאורך השנה כולה .

מראש השנה עד יום הכיפורים נחווית ההזדמנות האנרגטית לשינוי בצורה משמעותית.    זאת כאמור ,אם מוכן האדם להתכוונן אל התדר המאפשר לחוות את המשמעות ולהיות מכוון לשינוי הרצוי לו.                                                                                                   

40 ימים הינם זמן אנרגטי נכון לתהליך שינוי מתחילתו ועד סופו. 40 הימים מתחילים מראש חודש אלול ועד 10 בחודש תשרי, כאשר בכל פרק זמן ב-40 ימים אלו מתאפשר שינוי אחר,מובנה.            

 אולם, גם אם לא התחיל השינוי בשער האנרגטי של חודש אלול ,יכול האדם ,בתאוצה של מודעות להבשיל בתוכו דרך של התבוננות המאפשרת לו להיות מוכן למקום של שינוי.  ע"מ שכך יהיה, נכון עבורכם להתוות את המטרות והשאיפות הרצויות לכם להשגה לזו השנה הקרובה.

מטרות אלו ע"מ שתוכלנה להתגשם צריכות להיות כאלו שמהוות חלק אמיתי ממהותכם: לא מטרות חיצוניות כי אם פנימיות העוסקות בשינוי הפנימי שלכם.                             

כאשר תתוו לעצמכם מטרות אלו, יהיו עוד שני שלבים  לפניכם ע"מ שהברכות על מטרות אלו יחלו:

השלב הראשון – בו אתם מתבקשים לעשות דבר מה סמלי המייצג את ההגשמה של אותה מטרה ע"מ שהאנרגיה של העשייה ושל החוויה בהיותכם בהגשמה של אותה מטרה תוטבע ב10 הימים הראשונים של השנה.

השלב השני- זהו שלב יום הכיפור, בו עליכם לנקות מעליכם את כל החסמים של הנפש אשר מונעים מן המאוויים להתגשם. זהו חשבון הנפש אליו מתבקשים אתם  הנפש מכילה את החסימות, הדפוסים, הפחדים והדאגות.

ביום הכיפורים עליכם להתכוון להבנות של מהן אותן חסימות מונעות: לעיתים אלו הן מערכות יחסים בלתי פתורות, לעיתים מתבטאות הן בפחדים עצומים לשנות.                

 זהו ומקדו את אותם הדברים המונעים. השליכו אותם מעליכם.

לקראת תום עשרת הימים, הביאו את עצמכם לאמונה חזקה שיש ביכולתכם ,בסיוע עוצמתה הכול יכולה של הבריאה, להביא את עצמכם להגשמתו של רצון הנשמה ,שהיא אתם.    ומתוך כך בזמן תפילת כל נדריי ,בבתיכם או בבית-הכנסת, התכווננו בתדר זה של הדהוד קדימה של אותם רצונות, שאיפות-הגשמה, שמהוות את השינוי המשמעותי עבורכם לאותה שנה.  

דמיינו את ההגשמה מתקיימת כאנרגיה לאורך השנה כולה, היו בהוויה של אמונה ביכולתכם ובידיעה שהדבר מתגשם עבורכם בדרך הנכונה לכם.    דמיינו עצמכם מוגשמים באותם הדברים הרצויים והמשמעותיים ומתוך כך דעו ,כי את האנרגיה המתאפשרת בעבורכם בשער זמן זה, אפשרתם לעצמכם במלוא הפוטנציאל מלא ומנוצל. וכל השאר, יוכל להדהד אם את השערים הבאים בזמן ,בכל חג ומועד- תדעו גם אותם לפתוח בעבורכם ולהיות בתדר המהדהד באופן תואם לתדר החול, החג והמועד.

ברוכים אתם הנוכחים כאן. מתוך האור באתם ולאור זה צועדים אתם בבטחה ועצמת הידיעה ומתוך כך מסר לכם לגבי השנה הקרובה.

כאשר מתחיל האדם תהליך משנה בתחילת שנה, הרי הוא מסונכרן עם היכולת המתאפשרת לו לשינוי. ומתוך כך בעבורכם, דעו כי השנה הקרובה תהייה עבורכם שנה של התעצמות מכל אשר יתרחש סביבכם – מתוך יותר קלילות בהתבוננות ובחוויה שלכם, אנרגיית האור הקיימת ביקומכם כעת מאפשרת שינוי שיש בו עוצמה רבה. ומי אשר עושה זאת בצורה מודעת יחווה שינוי זה במתינות וברכות יותר מאשר מי שצריך לעבור במהירות ללא תהליך מן הבורות והאטימות אל הידיעה וההתעלות.

ברוכים תהיו על פני האדמה ברוכים אתם בכל מעשיכם בשנה הקרובה הבאה עליכם.    

 אור הבורא שורה עליכם כעת."

תוקשר באהבה ע"י ענת קופרמן

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: