דף הבית » תקשורים בנושאים שונים » הקשר בין יצר ויצירה

הקשר בין יצר ויצירה

מפגש ראשון – מסר בתקשור :

ברוכות אתן הנוכחות מן ההיכל, מן האור הגדול מן האינסוף.

ידע רב זורם בכל אחת, נוכח הוא בכן זה עידן ועידנים. ידע זה נזרע ונובט הוא בתקופה זו כשם שנבט הוא בעבר בדרך שווה ומאתגרת יותר, מסובכת יותר. כעת מתאפשר לכל אחת הקשובה לקולה הפנימי להוציא אל האור החיצוני את אורה הפנימי, את עוצמתה, יחודיותה והיכולת שלה להניע את עצמה לעבר המקום המרחבי הנכון לה ביותר.

בכל אחת, כמו בכל אדם  ישנם שני כוחות מנוגדים – היצר והיצירה. כוחות אלה אם מובנים הם ומקבלים ביטוי הרמוני בהתנהלות האדם, הרי שמביאים הם אותו אל הגשמתו.

היצר הינו יצר החיים, התשוקה המביאה את האדם להניע עצמו ממקומו מהמוכר הבטוח והנוח. אנרגיית החיות היא היצר.

היצירה לעומתו הינה השראה שמיימית, בלתי ארצית לחלוטין , המביאה את גרעין מהותו, את הוויית נשמתו של האדם אל ביטוי החוויה הפיזית בדרך שייחודית היא לו. בכל אדם טמונה היצירתיות, בכל אדם קיימת אפשרות הביטוי הייחודית וכל אדם מנהל את חייו בדיאלוג מתמיד בין היצר הארצי, אשר לעיתים אינו מקשיב ליחודיות הנשמתית ובין היצירה האלוהית, אשר לעיתים מתנתקת לחלוטין מן ההקשבה ליצר, הרוצה לחיות מתוך תשוקה עזה ולא מרוסנת.

מהות הקיום שלכם על פני האדמה הינה תמיד הביטוי של הדיאלוג הזה שבין היצר ליצירה שלכם ובכך כל אחד מבני האנוש מטביע את יחודו, את רווחתו באופן אחר על פני האדמה.

ובאשר לכן כאן כעת. נאמרו הדברים בעבורכן, על מנת שתטמיעו לתודעתכן את ההבנה שבהתפתחותכן תמיד תהיה ביטוי של אותו דיאלוג בין היצריות שבכן לבין היצרתיות שבכן. בחשיבות בדברים אלו הם שאל לכן לחשוב שרוחניות משמעה לוותר על היצר. אין כך הדבר כלל וכלל. המתנזרים לאורך ההסטוריה מכל מנעמי החיים לא בהכרח הביאו עצמם להווית חיים יותר אלוהיים ואילו המתענגים על יצרם לא בהכרח מקרבים בכך את האושר לעצמם.

ההקשבה בין היצר ליצירה היא זו שמקרבת את האדם להגשמה. הקשבה זו היא המפתח.

שאלו עצמכם כעת שלוש שאלות אשר תעזורנה לכם להבין את הדברים לאשורם:

השאלה הראשונה – מהו הדבר המניע אותי בתחום מסוים בחיי ? בחרו כל תחום אשר נראה לכם שאינו מוגשם כהלכה בחייכם ושאלו את עצמכם שאלה זו האם היצר גובר או היצירה? מה מביאים אתם לתחום זה מתוככם יותר?

שאלה שנייה – האם יש הקשבה של היצירה שבי אל הצרכים היצריים שבי בתחום זה וההפך האם יש הקשבה של היצריות שבי לרצונות היצריים שבי. מתוך כך תגלו לעיתים קרובות כי יש תחומים מסויימים של חוסר הקשבה מוחלט בין השניים או שהאחד קשוב יותר לשני והשני אינו קשוב לראשון.

והשאלה השלישית בעניין זה הינה – כיצד אוכל ליצור דיאלוג כך שאקשיב הן לצורך היצרתי שבי בתחום זה והן לצורך היצרי שבי בתחום זה ולאפשר לשניים לחיות יחד בשת"פ בלי שתהיה סתירה בהוויה. לעיתים היצר יצטרך להרגיע והיצירה לבלוט. לעיתים היצירה את עצמה לאלץ תרגיע והיצר יפרוץ.

הקשבה הינו מפתוח כאמור ושני הצדדים, שני הניגודים הנפלאים שבכם קיימים.

שיעור זה אינו פשוט ומספק הוא עבודה למהלך חיים שלמים כמעט.

שיעור זה אינו השיעור היחיד אותו עליכן ללמוד על מנת ליצור בכם דבר מה חדש, מתחדש, נעלה ומתעלה, אך די בשיעור זה לעת עתה.

צאו לדרך בנות חווה, דרך שיש בה יצר ויצירה החיים יחדיו מתוך מצב תודעה של אהבה, של השלמה, של קבלה ושל ידיעה, ידיעה ברורה שכאשר המודעות פורסת כנפיה, האדם כולו עף איתה מעלה מעלה אל מחוזות ההגשמה הברוכה.

שאו ברכה בנות אור יקרות, הגביהו עוף למחוזות האינסוף.

ברוכות תהיו.

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: