דף הבית » פילוסופיית-חיים » מהו כעס וכיצד ניתן למגר אותו

מהו כעס וכיצד ניתן למגר אותו

 

"…באשר לכעס,הוא זה אשר מפריע לכם לחוות את אחדותכם עם הזולת ואף יותר עם אהוביכם יקירכם: דעו כי גם הוא  נועד לשרתאת צמיחתכם.

כעס ניתן להגדיר כאנרגיה בתדרים נמוכים, הרוטטת בכם ומפעימה את מערכת העצבים הפיזית שלכם, עד שמושפעת היא ומושפע גם לבכם. כל תודעתכם, שאפופה היא בתדרים אלו, הרי היא חוסמת אתכם מלראות את הדברים נכוחה, מלראות את האמת לאמיתה. מאפשרת היא לכם ,אנרגיית הכעס, דווקא לראות את הצד האפל של מציאות חייכם. צד זה הוא הנתון לבחירתכם בלבד ואינו הכרחי בעבורכם.

לעיתים משרת אתכם הכעס ולא רק על מנת ­­להצדיקכם. לכשתירגעו ותשחררוהו, תוכלו לחוש כי רע הוא לכם ואינכם חפצים עוד בחוויה זו.

ומתוך כך ,לעיתים נסללת עבורכם דרך של בחירה מתוך מודעות להיות במצב דומה ללא הכעס אשר אינו משרת את תועלתכם הנעלה ביותר.

 על מנת לשחרר כעסים ועל מנת להגיע למצב בו אין הם מציפים אתכם כלל, יש צורך להכיר תחילה בעובדה הפשוטה כי כעס הוא בחירה וכי יש תמיד היכולת ממנו להימנע.

כל מצב הוא מצב ניטרלי, ואינו מחפש את כעסכם. הכעס הוא השיפוטיות הנובעת מכם לאותו מצב, שיפוטיות שהינה כאמור בתדרים נמוכים. כאשר תכירו בשלב הראשון בבחירה זו שלכם, תוכלו להגיע למקום של רצון לבחור באופן שונה, וכאשר תהיו ברצון, תוכלו לצאת לדרך של עבודה.

העבודה תעשה בשלושה שלבים:

 

  • זיהוי המצבים שבהם דפוס הכעס הוא החזק ביותר עבורכם.
  • הכנה נפשית ומנטלית תודעתית למצב זה עם רפרטואר תגובה חדש ורצוי הטמון בתודעתכם שאותו עליכם לשנן ולהפנים בטרם יגיע המצב המכעיס לכאורה. שלב זה יתורגל ע"י דימויים רצויים של עצמכם ותגובתכם בכעס, באמירות רצויות להיותכם מנוטרלי כעס ובחזון אמיתי שמביע את רצונכם לשחרר כעס זה.
  • להביא עצמכם לסיטואציה מקרית או מתוכננת בה נוכחים אתם במצב אמת מכעיס ומתוך שני השלבים הקודמים לעבוד בצורה מודעת על תגובתכם החדשה. כך שתהיה תודעתם מכווננת כל העת בה מתרחשת ההתרחשות המכעיסה לכאורה, ותהיה תודעתכם מיומנת "בתרגול היבש" עד שבתרגול זה במציאות האמיתית, תחוו עצמכם בצורה מודעת -כאחרים, במקום שונה של תודעתכם. כאשר תחוו עצמכם ברגע זה של התעלות, ימס הכעס כדפוס ותוכלו לו בפעמים נוספות בהם דפוס זה היה קיים.

 

     זכרו כי ניכר אדם גם בכעסו. משפיע הוא על אורחות חייכם ועל פיזיות גופכם, לכן, כלי הוא עבורכם לתרגול התודעה בדרך חדשה.

ברוכים אתם הנוכחים, ברוכים אתם. בעבורכם נוצר כל ואתם בעבור הכל את דרככם עושים.

שאו ברכה, הגביהו עוף אל מעבר לגבולות תודעתכם אשר הצבתם אתם בעצמכם, ברוכים אתם לנצח נצחים, ברוכים תהיו."

תוקשר באהבה ע"י ענת קופרמן

 

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: