דף הבית » פילוסופיית-חיים » איך למצוא את הייעוד ?

איך למצוא את הייעוד ?

44300254_s

שאלה: איך אדם יכול לדעת מה ייעודו? האם יש שאלות שהוא יכול לשאול את עצמו? האם יש סימנים שהוא יכול לזהות בדרך על מנת לדעת שזה הייעוד?

תקשור:

"ברוכים אתם הנוכחים, ברוכות אתן הנוכחות, מן האור הגדול, מן הידע האינסופי. מן המרחב של הבריאה, מוענקת לכם כעת חוויית ההתבוננות , הלמידה והצעידה קדימה.

כל אדם נולד לתוך תסריט מובנה אשר יש בו דרך ברורה המביאה אותו אל מרחב של למידה ושל הגשמה. בתוך הדרך הזו יש תהליך של ניסוי וטעיה . לא יודע האדם מהי הדרך ולאן היא מובילה, כלומר, לא יודע מה התכלית ומהי המטרה לשמה מתנהל הוא מידי יום ביומו מרגע היוולדו ועד רגע מותו. התכלית הגדולה, הנעלה, היא מעבר לתפיסת החיים של האחד ומכילה היא בתוכה את ההגשמה אשר נוכחת ברמה האנושית כולה. כלומר, תכלית משותפת לכלל האנושות ובתוכה נמצאים אשכולות רבים המחלקים את האנושות לקבוצות קבוצות, אשכולות אשכולות, ובתוך כל אשכול ישנם הפרטים, האינדיבידואלים, האנשים, שכל דרך חייהם משרתת את הרמה הגבוהה יותר, של האשכול אליו הם שייכים. וכל אשכול משרת בתכליתו את הרמה הגבוהה יותר ממנו-הרמה הכלל אנושות, היקומית.

זו התמונה ממבט על, אך אתכם האנשים מעניינת הרמה הפרטית. מתוך כך ידע האור מביא את ההבנה כעת עבורכם:

על מנת שידע האדם מה תכלית חייו , לאן צריך הוא ללכת על מנת להגשים את מלוא הפוטנציאל עמו הוא נולד, הרי שיש צורך שישים לב לצמתים, הצמתים של חייו: אותם רגעים משמעותיים יותר או פחות בהם הוא נדרש לקבל החלטות.

בצמתים אלה נמצאים הפוטנציאלים האפשריים למימוש. יש יותר מפוטנציאל אחד בו זמנית הנכון לאדם לבחור בו, על מנת שיוכל להוביל אותו אל הצעד הבא בהגשמה.

יחד עם זאת ישנם פוטנציאלים אפשריים נוספים אשר קיימים במידה ולא מקשיב האדם לקולו הפנימי, לקול נשמתו ומניע הוא את עצמו מתוך פחדים ומתוך התכחשות למי שהינו.

כאשר הבחירה נעשית מתוך פחדים והתכחשות הרי שהפוטנציאל הנבחר על ידו מרחיק אותו מן המימוש ומן הייעוד והופך את הדרך להגשמה ליותר ארוכה.

כאשר קשוב האדם למהותו הפנימית הרי שבחירותיו בתוך צומת חייו יכולות להוביל אותו למרחב של הוויה כזו או אחרת שבסופה יגיע אל ההגשמה.

היעוד אינו דבר אחד נחרץ וחד משמעי. משהופך האדם להיות משתמש בכוח הבחירה שניתנה לו מעצם בריאתו, הרי שיכול הוא להגשים יותר מיעוד אחד במשך חייו. היעוד משתנה ומתפתח יחד עם ההשתנות וההתפתחות של האדם וביחד עם החופש הפנימי שיוצר הוא לעצמו מתוך הרחבת חופש הבחירה שלו..

ככל שהאדם כולא עצמו בתוך טווח בחירה מצומצם, כך לא מאפשר הוא לעצמו להתפתח ולהשתנות ובתוך כך לדייק את הייעוד אל ההגשמה מלאה מתוך מהותו הפנימית.

עד כאן ההבנה על פוטנציאל ההגשמה של היעוד וכעת לפירוט העונה לשאלה כיצד לזהות:

תחילה יש לומר שאין צורך שיהיה עסוק האדם בהגשמת ייעודו ומה ייעודו בטרם מלאו לו 27 שנים. זהו הזמן הנדרש לכם בני האדם בתקופה זו לעצב עצמיכם ולבוא במגע עם המהות הפנימית כאדם בוגר, אחרי גיל זה יכול האדם לבקש מעצמו להניע דרכו להגשמה ברורה, מדויקת ונכונה.

מגיל זה השאלה הנכונה שישאל האדם את עצמו היא: "מי אני"? "מהם הדברים הקיימים בי אותם אוכל לכנות כחוזקות, כתכונות בולטות ומקדמות, שהולכות לפני ומפלסות את דרכי? ישאל את השאלות, יענה לעצמו וידע כי האיכויות והחוזקות הללו הם הכלים שיובילו אותו בדרכו להגשמה.

ישאל שאלה נוספת את עצמו: "מה הדבר שאני נמשך אליו בשמחה ומעורר בי את האנרגיה של התשוקה והעליצות"?

יבחן את חייו ויראה מה אוהב הוא לעשות, במה מתעניין הוא ובמה מצטיין הוא. לא בהצטיינות חיצונית כי אם בתחושתו שלו, מוביל הוא את עצמו באופן מלא ובהתלהבות.

מתוך התשובות המגיעות מההתבוננות הזו ידע מהו הכיוון עליו לנתב את חייו מתוך למידה ועשיה.

יש צורך שיבדיל האדם בין הציפיות החיצוניות, בין מה שמקובל, בין מה שחיזקו אותו הוריו או המערכת החינוכית בה נמצא הוא לבין מי שהוא עצמו, לבין המהות הפנימית שלו.

יש לעתים פער מאוד גדול בין הציפיה שנוצרה בו מן האנשים החיצוניים לו לבין האיכויות הפנימיות הקשורות להגשמת הייעוד. על כן ילמד האדם להשתיק את הקולות החיצוניים שהפכו לפנימיים. ילמד לזהותם כלא שייכים לו ויתחיל להקשיב לקולות הפנימיים שמייצגים את מהותו.

היעוד אינו נפרד מן המהות הפנימית ולא יכול שיגשים האדם את ייעודו בעשיה ובהוויה שאינה מבטאת את הייחודיות שבו ואת התשוקה הפנימית שבו. משמגשים האדם את ייעודו יודע האדם כי במקום הנכון הוא נוכח ועושה את הנכון לו. יעשה זאת תקופה ואם לאחר תקופה ירגיש שוב שאין הדבר מדויק לו הרי שיתחיל לשאול שוב את אותן שתי השאלות על מנת לדייק את ייעודו במקום הבשלות החדש שלו.

כל הגשמה של יעוד, ברגע שמוגשמת היא, יודע האדם כי כך הוא. והדרך אל ההגשמה- ברגע שפוסע הוא, יודע האדם כי הוא בדרך הנכונה.

שוב יהיו צמתים בדרך ושוב יתלבט האם לבחור בשביל הזה או האחר המוביל אותו להגשמה ושוב יצטרך לנער מעליו את הפחדים ולהקשיב לקולו הפנימי המעיד על ייחודיותו, על מהותו ומשם יכוון את עצמו. וכך הלאה לאורך כל חייו.

מאושר האדם שמקשיב לרחשי פנימיותו ומדייק את ייעודו שוב ושוב, מוכן להקשיב לחוסר הדיוק, לצלילים הצורמים ולעשות את הדרך המובילה אל ההרמוניה הפנימית המובילה להגשמה.

מבורכים אתם הנוכחים, ברוכות אתן הנוכחות באור הבריאה, בשפע ידיעה וביכולת להביא לחייכם את הטוב, את החסד, את האמת הצרופה ואת חוויית ההגשמה.

ברוכים אתם הצועדים בדרך האור, דרך האהבה, ההתפתחות והשינוי.

ברוכים תהיו."

תוקשר מאהבה ע"י ענת קופרמן

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: