דף הבית » תקשורים בנושאים שונים » על בחירות, מנהיגות וערכים

על בחירות, מנהיגות וערכים

לבחור במנהיג טוב

תקשור על בחירות ומנהיגות:

"מבורך האדם אשר בוחר באלוהי שבו ובאלוהי שבזולתו. 

בכל אדם גם אור גם חושך, ומסעו הוא לתת לאורו המיטיב לגבור על האפלה המסתירה כוילון את אורו האלוהי. 

יש אנשים שבמסע חייהם, ניתנת להם הזדמנות להיות בעמדת השפעה גדולה מאוד. להם, הבחירה באור, משמעותית וחשובה יותר, היות ומה שהם נותנים מעצמם לעולם, נזרע וצומח בכמויות גדולות אשר יכולות לשנות לא רק חיים עכשוויים של המוני אנשים אלא את ההיסטוריה האנושית. 

לאורך כל  שנות ההיסטוריה האנושית, יצרו המנהיגים היסטוריה מיטיבה או מרעה, בהתאם לדרכם המוסרית והמדינית.  חלקם, רק ניסו לשמר את הקיים ולא לחרוט את חותמם בשל הפחד שמא טעותם וכישלונותיהם יזכרו לדיראון עולם.

ידע כל אדם, שמעבר לצעדים כלכליים, מדיניים וחברתיים שמשפיעים על המציאות או משאירים אותה על כנה, יש להנהגה גם השפעות אחרות שמחלחלות ונותנות אותותם בערכים ובמוסר האדם.

מעולם לא היה מנהיג מושחת שלא גרם להשחתת עמו ומעולם לא היה מנהיג ישר שלא החדיר השראה ואמות מידה בנתיניו. 

כך היה וכך יהיה. 

ההשפעה, משני הכיוונים מתעצמת וגדלה: מנהיג מושחת גורם להגברת השחיתות במדינתו ואנשים מושחתים ינציחו זאת בבחירת מנהיגים עם אמות מידה דומות לשלהם.

מנהיג צנוע וישר, הרואה טובת עמו לנגד עיניו, יאפשר בהתנהלותו,  צניעות הליכות לנתיניו והדור שינהיג ישפר מידותיו ומתוך כך, דווקא שגשוג כלכלי יהיה נחלתה של המדינה בדור הבא. כי כגודל ההשפעה הצנועה, כך השפע באומה.

מנהיג מפוחד יפחיד את נתיניו והפחד שלהם יגרום לבחירתו של מנהיג שפחדיו גדלים אף יותר . כך יונצח מעגל הפחד, הגורם לתחושת איום קיומית, תחושת נפרדות ומתוך כך איבה בין אדם לאדם ובין קבוצה לקבוצה, עם דגש על הפרדה בין דת, גזע, מין, מוצא,מעמד ונטיה. 

העולם מתנהל תחת חוקי האנרגיה ושימור המסה.

מסה קריטית של אנשים תיצור שינוי קולקטיבי.  מוסר האומה הקולקטיבי, ישפיע על ההסטוריה של אותה אומה גלגל ההיסטוריה של האומה והחברה יוכל להתגלגל כגלגל של אחוה אחדות ושלוה או כגלגל של איבה, פירוד ומתח תמידי. 

איך מניעים את גלגלי ההיסטוריה כגלגלי אהבה ואור אלוהי? 

בוחרים בטוב הפנימי: מסתכלים החוצה ובודקים איפה יש מציאות שמשקפת את האור המיטיב?  לשם פונים ושם שוהים.  

מסתכלים החוצה ובודקים איפה יש אנשים שמשקפים עולם ערכים של טוב לזולתם ומנסים להשפיע את הטוב הזה על כולם? בהם בוחרים להיות לחברים, למנהיגים ולמודל להשראה. 

חיים אתם בתקופה שלא מספיקה רק החוכמה השכלית, אלא נחוצה התבונה האלוהית, המביאה את הדעת האנושית להבדיל בין טוב לרע. 

בחרו בטוב וטוב יהיה בכם."

 

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: