דף הבית » חגים, מועדים ויהדות » מסר לשנה החדשה

מסר לשנה החדשה

50696700_s

מסר קצר זה התקבל במפגש חשיפה מול קבוצת נשים לקראת ראש השנה

"ברוכים אתם מן האור הגדול המשפיע אור על הווייתכם. ברוכות אתן הנוכחות מן הידע המרחיב דעת ולב.

בכל שנה, נִתנת לכם, בני האדם, הזדמנות לבחור: האם לִִשְנות שוב ושוב את אותם הדברים שנעשו בשנה שעברה או האם לְשַנות ולהיות בבחירה של התפתחות. הבחירה בידכם ולתוך כך, נכנס עבורכם שער בזמן: 40 ימים המאפשרים לכם את העבודה הפנימית, התהליכית, על מנת שתשאלו עצמכם, מה בתוככם דורש שינוי ומה בתוככם הייתם רוצים שיִשְנה ויחזור על עצמו?

המסר בעבורכם הפעם, מעט שונה מן הבחירה הזו בלבד: נוסיף עליו, שבשנה זו, ישנה חשיבות ערכית ורוחנית להביא מתוככם בחירות של התפתחות על מנת שיבוא הטוב במדינתכם. זאת נאמר, מכיוון שיש אנרגיה המבקשת ליצור שינוי, כאן על פני האדמה. למדינת היהודים תפקיד לא מבוטל בהוויה זו. בבחינת: "מציון תצא תורה". התורה במשמע של מחשבה נעלה, מחשבת אור.

עבודה פנימית צריכה להיעשות על מנת, שיקום כאן דור אחר של צעירים המבקשים את השינוי לא מתוך כך שימאסו בקיים, אלא על מנת שיוכלו להביא למימוש את הפוטנציאל הגלום בהם. כלומר, דור של הגשמה, שיגשים מתוך אור, מתוך חדווה, מתוך עשייה.

הדור שלכן, הנוכחות כאן, יוצר את התפר בין הישן לחדש: הישן מייצג את הקיבוע את "אין חדש תחת השמש" את ה"תִשְנֶה שנה והלכותיה". ואילו החדש מייצג את היכולת להכפיל את הידע בכל יום ולשכלל את הטכנולוגיה על מנת, שהטוב יפיץ את עצמו לכל רחבי כדור הארץ, למקומות בהם גם הקושי נוכח במלוא עוזו. לשם הדור החדש מכוון.

ובשנה זו, תפקידכם, דור הביניים, על תפר השינוי, להביא את הטוב שבכם על מנת להשפיע על שחרור הקיבוע מן ההאחזות בישן, כך שהחדש יוכל להגיע במלוא המרץ.

וכיצד תוכלו אתם לעשות ולשנות? כל אחד על ידי כך, שיבחר לעצמו את הדבר אשר מסמל בעבורו את ההתפתחות הפנימית שלו ויקח זאת כמטרה. יהדהד זאת בערב ראש השנה קדימה אל השנה החדשה עם כוונה, עם התבוננות פנימית עם החלטה והתחייבות. וימצא את הכלים לעשות עבודה כך שהדבר יקרה ולא רק יהיה בבחינת שאיפה בלתי מוגשמת.

כל אחת מכן, הנוכחות, מוזמנת לעשות זאת בעצמה. כל אחת יכולה להזמין גם את בני ביתה ובני בריתה לעשות את אותו הדבר על מנת שיהיה ביחד שינוי מתוך בחירה, מתוך החלטה, מתוך התלהבות ליצור את ההבשלה המקווה. לא רק בעבורכם כי אם כאמור, גם בעבור הדור הבא.

זהו המסר. הבחירה, כפי שנאמר, יכולה להיות מה להשאיר, על מנת שיִשְנה גם השנה ומה לשַנות על מנת שתהיה ההשפעה המקווה.

שאו ברכה, הגביהו עוף אל מחוזות הרוח, מתוך נפש חפצה ומתוך הוויה משמחת ומלאת תשוקה לשינוי בשנה החדשה.

שנה ברוכה לכם, לעמכם ולכל הנבראים באשר הם היו ברוכים.

היו ברוכים כל בני הארץ, היו ברוכות הנוכחות"

שנה טובה!

תוקשר באהבה ע"י ענת קופרמן

תקשורים נוספים העוסקים בחגי תשרי:

הזמן בין ראש השנה ליום כיפור

יום כיפור

על סליחה לאחר

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: