דף הבית » חגים, מועדים ויהדות » מצוות אכילת כשר

מצוות אכילת כשר

                                                                      ?מה עומד מאחורי איסור אכילת טרף ושרצים לעם היהודי

ומה המשמעות מבחינה אנרגטית של מצוות איסור אכילת חלבי עם בשרי?

"מן הידע, מן האינסוף ניבטת העין הגדולה הרואה הכל ויודעת כל. מן הידע, מן העבר, העתיד, ההווה והנצח מתלווה אנרגית הידע את הנשמות ומעשירה בנוכחותה את האנושות כולה למען תתפתח היא אל עבר מראות האלוהות  המכילות את ידע האהבה, ידע האור.

לכל תכלית, לכל סיבה, כל אשר נאמר- בזכות נאמר וכל אשר נעשה- בזכות ובכבוד נעשה.

משמעות ידע ההיכל עבור ההלכה היהודית רבה היא לאין שיעור.

מצוות אכילת הכשר, כלומר אי אכילת טרפה ושרץ הינה קדומה ביותר וניתנה לאדם בימי בראשית.

משמעותה היא במשמעת. בידיעה כי ישנם דברים שאסורים הם. משבחר האדם לטעום מעץ הדעת טוב ורע הרי שיכולת הבחירה המוחלטת נתנה בידו. האיסורים נתנו אז לאדם על מנת שיגביל את עצמו ויחנך עצמו לידיעה כי ישנם דברים אשר אינו עושה ולא מתוך בחירה מוחלטת . זאת, על מנת שמתוך הגבלת החופש לבחור ידע לנווט את הבחירה החופשית ולהעצימה.

היחסיות היא זו שעומדת בבסיס אנרגית הבריאה. על מנת לחוות חופש, חירות בחירה, יש צורך גם בגבולות המגמדים קמעה את החופש. אחד מהגבולות הללו נוגע  לתוכן המזון אשר מגיר האדם לקיבתו.

היות והקיבה הינה ראי הנשמה ברובד הארצי, הבסיסי, הקיומי שלה, הרי שיש צורך לעדנה. יש לשמור על עידונה על מנת שלא ינמיך עצמו האדם לאנרגיות של שאול. ישנם בעלי חיים אשר האנרגיה שלהם מתמירה עצמה והופכת לנמוכה ביותר  כאשר נטולי חיים הם.

כאלו הם השרצים – מאכלי הים האסורים, אשר כל עוד נמצאים הם בסביבת הגידול הנכונה להם יש בהם עידון מה, אולם כאשר ניטלת מהם החיות והם הופכים למאכל, ההתמרה בם הינה קוטבית ומאנרגית חיים במים, הופכת לאנרגיית מוות. כלומר אנרגיה של דיכוי היצר, דיכוי היצירתיות.

לבני דת משה, בני יוסף ויעקב, יוצרת אנרגיה קוטבית זו בתוכם טלטלה אשר יוצרת בלבול וחוסר ודאות באשר ליכולת ההתמרה הנטועה בהם – התמרה של אנרגית חיות לאנרגית חיות מעצימה יותר שיש בה איכויות של התמרה סביבתית, לכן ניתנה ההגבלה באשר למאכלי הים.

גם אנרגיית הטרף בבהמה ובעופות סיבתה דומה לאיסור הנזכר: חיות אלו נוטלות במותם את האנרגיה של ההתמרה לחיות גבוהה יותר ולהתמרה סביבתית.

משמעות  ערבוב חלבי ובשרי הינה קצת שונה – אלו הן אנרגיות קוטביות.  הבשר אנרגיה מקרקעת, מכבידה, שיש בה עיכול ארוך ואילו החלב אנרגיה המתמירה עצמה במהירות ובקלילות מבסיסי לחומצי, כלומר יש במוצרי חלב את האיכויות הקוטביות המנוגדות לחלוטין למוצרי הבשר – ולכן אכילתם בשולחן אחד בו זמנית משבשת את ההבחנה בין הקרקע לשמים,  בין היכולת להטמיע באיטיות תהליכים (עיכול איטי) לבין היכולת להתמיר במהירות אנרגיה של אור לידע, אנרגית חיים להבנה.

האיסורים הינם תמיד גורפים על מנת שלא ידונו האנשים בעובדה האם הם שייכים לקבוצת היוצאים מן הכלל שהאיסורים אינם חלים עליהם. על מנת שלא יווצר מצב של טעויות אנושיות, שיוציא עצמו האדם מן הכלל כשאין הוא צריך לעשות זאת. אולם, ישנם אנשים שפחות מושפעים מן הקוטביות האנרגטית הזו, הנמצאת במאכלים ואין יכולת ההתמרה שלהם משתבשת. אולם, אין הדבר נושא לדיון כעת היות ומקדים הוא את זמנו.

תודה לך בת האור על שאלותיך תודה לבני האור באשר הם על   הידע המורד לעולמכם בעזרתכם. אנרגית ידע ההיכל לרשותכם היא, עשו בה שימוש והאירו את המקום עליו אתם חיים באור הידע המופץ מכם, ברוכים אתם.

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: