תפקיד הדתות

star-of-david-458372_1920

איזה תפקיד מהוות הדתות עבור האנושות לאורך ההסטוריה? האם תפקיד הדת עומד להשתנות ואם כן איך ולאיזו דרך?

האם הביטוי של הדתיות מעשיר ומעצים את האנשים?

התקשור:

"ברוכים אתם הנוכחים מן ההיכל, מן הידע האין סופי, מן האור הגדול.

מתוך הניגודיות אשר באה האנושות לחוות, נוצרו גם הדתות.

כל דבר המתבקש לחוות דרך האדם נע על הציר בין החושך לאור, בין הבורות לתובנה הנעלה בין תהומות השאול לבן הנשגבות הטהורה, ומתוך כך צומחות הנשמות ולמדות ומתקדמות מן הנפרדות אל האחדות, מן הפחד לאהבה ומן הרוע לאלוהות.

על פני הציר המנוגד בקצותיו, נוצרו להן הדתות אשר מייצגות גם הן בתוכן קצוות מנוגדים, כשהמהות העליונה, היא הכוונה להביא האנשים מתוך מקום של אמונה לתהליך של התעצמות פנימית עד להרחבה כה גדולה שתוכל להכיל בתוכה את הווית האלוהות. זו הייתה המטרה. כך, שיוכל אדם כפרט להכיר בנשגב על ידי מתן כלים, ע"י קבלת עזרה/"קביים", שמאפשרים התפתחות, הליכה בדרכי האלוהות , בדרכי האהבה.

אך כמו כל דבר על פני האדמה שנמצא בחוויה, יש בו את הטוב ואת הרע, את האור ואת החשיכה, ולכם בני האדם מלכתחילה ניתנה יכולת הבחירה, יכולת הבחירה בן טוב ורע בן דעת ובורות.

לאורך השנים, הדתות, שמהותן נעלה, נתפרשו ממקום של פחד ומתוך רצון לשררה, וכך, מאז ומעולם על רצף ההסטוריה של הדתות, נוצר העיוות ששוכח את המהות של האלוהות שכולה אהבה טהורה, ומפרש באופן שגוי את האנרגיה הנפלאה של אור האלוהות ומתך כך, את הדתות.  מטרת הווצרות הדת וחוקיה, אם ניתן לראותה בעבורכם ממבט על, הייתה מלכתחילה לאפשר לאנשים את הכרת האלוהים, את הכרת כוח הבריאה, את הכרת האהבה שבתוך עצמם ומחוצה לה ע"י מתן אפשרות בחירה.

הבחירה על פני הציר של דואליות מאפשרת לאנשים לעשות התפתחות פנימית, מתוך ניסוי וטעיה מתוך בחירה שגויה, גישוש באפלה. נוצר מתוך כך עיוות האמונה, עיוות התפיסה של האלוהות כולה ועיוות הדרך להגעה להתפתחות הנעלה. עיוותים שיצרו מלחמות, שיטנה, גרמו להרס ורוח מחאה, וכך ימשיך עד אשר תיווצר ההכרה באחדות האדם עם הבריאה כולה . כיום, על פני רצף הציר של הדואליות בין האור לחשכה, נמצאת האנושות עדיין בתוך דואליות אך בשלב של התפתחות לכיוון ההארה, ראיית האור בקצה המנהרה.

יש קבוצות הולכות וגדלות שחוזרות לרמתה החשוכה של האמונה הדתית, חוזרות לאמונה שמקדשת את הטפל ושוכחות את המהות הנשגבה. שיכחה זו, מביאה איתה במקרים קיצונים את האנרגיה הנמוכה ביותר על פני האדמה, אנרגיית השנאה.  יחד עם זאת יש גם קבוצות גדולות שמבינות שהמהות הגלובלית של האלוהות חובקת כל ולא נכס לקבוצות מיוחדות.

רבים האנשים שבתוך ההתפתחות חווים את האלוהים, ובכך מאפשרים להביא את ההבנה החדשה שהדת אינה אלא אמצעי מיושן שאמור היה להתוות את הדרך אך כיום יש אפשרות לשכלל את האמצעי ובמקום לפסוע ברגל ניתן לנוע במטוס סילון, וכנמשל אם יש לאדם אנרגיה עצומה של כוונה ותובנה, יכול הוא להגיע להווית האלוהות מבלי להשתמש בכלים של הטקסים הראשונים. וגם אם ישתמש בהם יוכל לשכללם, להבינם לעומקם ולמצוא את המהות שמאחורי תכליתם. אם כך יהיה באופן מואץ, וכפי שניתן לראות כבר מתרחש, הרי שהתודעה הקולקטיבית של האנושות תגיע למצב של הכרה באלוהות כפי שהינה: אור ואהבה. אז יוכל חזון אחרית הימים להתרחש: השלום ישרור, הרמוניה ושקט יהיו נחלתם של כל אדם, איש ואישה ילד וילדה, על פני האדמה.

אתם הנוכחים כאן זכרו כי כוח הבחירה לכם ניתן. השאיפה למציאת מהות האמת ותכליתה היא המאור המכוון אתכם בדרככם למצוא, להטיל ספק במובן מאליו, בשגור, באמת הסובייקטיבית שהיתה נחלתם של האנשים דורות רבים.

לכם הרי מתאפשרת כעת תודעה חדשה אשר רואה ממבט גבוה יותר ועל כן רחב יותר. ובתוך כך תאפשרו לעצמכם לבוא במגע עם נשמתכם הנעלה ולהביא את מודעותכם למדרגה יותר גבוהה.

ניפרד ונאמר דרך צלחה.

ברוכים אתם מן ההיכל, מן האור הגדול, מן הידע האינסופי, ברוכה האלוהות שבכם וכל זרע מזרעכם.

ברוכים תהיו."

 

תוקשר מאהבה על ידי ענת קופרמן

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: