דף הבית » תקשורים בנושאים שונים » כלים לקבל החלטה נכונה

כלים לקבל החלטה נכונה

right-2620946_1920

כיצד יכולים אנחנו לדעת איך לקבל את ההחלטה הנכונה או שקיבלנו את ההחלטה הנכונה?

 

"מבורכים אתם הנוכחים כאן מן האור הגדול, מן ההיכל, מן הידע האינסופי.

בעבור כל אדם נוצרה הקושיה, על מנת שיהיה אתגר עבורו לפענח את הדרך הנכונה לענות עליה ומתוך כך להצעיד את עצמו צעד נוסף קדימה במסע התפתחותו. ומתוך כך, על כל צעד ושעל בה פוסע האדם בדרכו, חווה הוא לעיתים את יופיו של הנוף ולעתים נחבל קלות או קשות באבני הנגף בשביל הליכתו. לעתים, מגיע הוא לצומת דרכים ותוהה- אנה יפנה? מהו השביל הנכון בעבורו?

דרך זו, המכונה בעבורכם החיים, אופיינית היא לכולם וכל אשר מתבקשים אתם בני האדם לעשות בדרככם הוא ללמוד להנות מן הדרך, מיופייה, מנופה ולהתקל באבני הנגף לעתים על מנת לשים לב לשביל המונח תחתיכם ולהגיף את האבנים הבאות בדרככם.

שאלתכם נוגעת לצמתים. כיצד ידע כל אחד מכם לאן יוליך את דרכו? בתוך כך ישנה למידה גדולה שאותה ננסה כעת להעביר במילים על מנת שתתורגם עבורכם למעשים ותוטמע הדרך בתודעתכם ואולי אף תועבר לדורות הבאים.

התלבטות משמעה שיש בבני האדם את יכולת הבחירה וזה לכשעצמו דבר טוב הוא. כאשר אין בחירה – אין התלבטות. על כן כצעד ראשון בעבורכם, כאשר עומדים אתם במצב מתלבט, תחילה עצרו להודות על כי ניתנה לכם אפשרות הבחירה בין זאת לזאת.

דבר שני בעבורכם נכון, להתבונן לחוד באפשרות האחת ולדמיין את עצמכם על ציר הזמן בעתיד הקרוב או הרחוק חווים וחשים את עצמכם אחרי הבחירה של האפשרות הזאת. כלומר, דמיינו את עצמכם אחרי הבחירה באפשרות הראשונה, חיים מתוך בחירה זו בעתיד הקרוב. כיצד יראו חייכם, מה תהיה תחושתכם הפנימית, האם חשים אתם מתוך דמיון זה תחושה של התרחבות, הקלה, התלהבות או שמא חווים אתם בגופכם כיווץ, מועקה ומרגישים אתם אנרגיה פחות שמחה. זוהי אינדיקציה להקשיב לגופכם, להקשיב לרגשותיכם כאילו אתם חווים את הבחירה שלכם כחלק אמיתי ובלתי נפרד מחוויית החיים הנוכחית. לעתים, בדמיון העתיד הקרוב, ישנה תחושת הקלה על עצם הבחירה, על שחרור לחץ מן הסביבה ועד כהנה וכהנה סיבות חיצוניות שיוצרות בכם את הצורך לבחור באחת מן האפשרויות. ולכן, הצעד הבא הוא לעשות את אותו הדבר, להשתמש בדמיון החופשי לראות את עצמכם חיים את השלכות בחירתכם בעתיד הרחוק. משוחררים מלחצים, מאילוצים, פשוט הווים את התוצאות של אותה בחירה. שוב ראו, חושו, חוו את התחושה.

את אותו הדבר עשו בעבור האפשרות השנייה והשלישית- אם יש, וכך תדעו.

היות והגוף שלכם מחובר בקשר ישיר לנשמתכם, לנפשכם, לאינטואיציה שלכם, הוא מגיב ישירות. הגוף אינו משקר. כאשר אתם מסתמכים על המחשבות שלכם באשר לקבלת החלטות, מסתמכים אתם על הטרדות המניעות אתכם, על הדאגות, על הפחדים והחששות. אלו ממסכים מכם את מה שהגוף מראה בצורה ישירה.

למדו עצמכם הקשבה לגופכם. אל תחכו לדילמה להגיע על מנת ללמוד כיצד גופכם מגיב. לימדו אותו כעת: חישבו על דבר משמח, ממלא ומרחיב את דעתכם ושימו לב מה קורה לגופכם, מה קורה לנשימתכם, מה קורה לתווי פניכם, לחזכם, לבטנכם, כל הגוף מגיב. לימדו אותו.

דמיינו את עצמכם בסיטואציה לא נעימה מחייכם, כזו שמערבת חשש, פחד, חוסר בטחון, לחץ ושימו לב כיצד מגיב לכך גופכם. כאשר תדעו להכיר באופן שוטף ומהיר את החוויה של גופכם בכל סיטואציה בחייכם, תוכלו לזהות מיידית בזמן התלבטות מה הוא אומר לכם לגבי כל אחת מן האפשרויות. סימכו על גופכם ויהי הוא שותף מלא להחלטות.

זיכרו כי אתם הבוחרים וטוב שכך. וכל עצה חיצונית מכל אדם אחר, ואפילו חכם יותר, מגיעה מתוך תבנית מחשבותיו שלו, מתוך מסלול חייו שלו ולא מתוך השביל שלכם.

למדו את עצמכם בדרך הזו שניתנה לכם, להביא מתוככם את ההכרעה ואת הבחירה הנכונה בכל החלטה, קטנה כגדולה, ובכך תהיי דרככם צלחה, ויהא הלימוד מתוך הבחירה מלבב, מהנה ולא יחווה כך כאבן כבדה.

ברוכים אתם הנוכחים, ברוכים אתם בדרככם, ברוכים אתם על הבחירה, לצמוח, לגדול מכל שאלה ולהביא עצמכם לתהייהמבורכת לגבי חייכם.

ברוכים תהיו"

 

תוקשר מאהבה ע"י ענת קופרמן

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: