דף הבית » זוגיות, משפחה וחינוך » על הגורמים לאלימות ואיך למגרה מן החברה

על הגורמים לאלימות ואיך למגרה מן החברה

silhouette-68716_1280

שאלה: מה גורם לאלימות ואיך אפשר למזער את התופעה?

 התקשור:

ברוכות אתן הנוכחות מן ההיכל.

ידע רם ונישא, נוכח בכל והכול נוכח בו.

אין זאת כי אם חווית האחדות הנובעת מנוכחות הבריאה, אשר מכוונת את כל אשר מתרחש ומאפשרת לכל התרחשות את מקומה של בחירה.

ככל שמתגבר האדם על פחדיו ומכיר במהותו, כך מכוון הוא בסינכרוניזציה שלמה יותר עם התרחשויות  ועם נסיבות הקיימות במציאות חייו.

משמעותו של דבר, כי כאשר האדם נמצא בבלבול אשר מרחיק אותו ממקור מהותו ,מתכליתו ,אז גוברים פחדיו ואינו מנותב ע"י ההרמוניה של התיאום המופלא הקיים בעולם הבריאה.

שאלתכם בנושא האלימות מאפשרת כעת התבוננות חדשה שיש לה מקור ויש לה תכלית ואינה מקרית היא במהותה.

אלימות נובעת ממקום, שבו נשמתו של אדם שוכחת את מקורה הנשגב האהוב ורב החסד, ומתנהלת כנשמה עזובה, דחויה, בלתי נאהבת, אשר אינה מבררת לעצמה מה הוא רצונה המהותי ומה יגרום להתפתחותה וליושרה.

שאלת הרצון מחברת את האדם למהותו. כאשר יודע הוא מקורו ומנווט את רצונו להגשמת ההוויה, שכולה התפתחות ונתינה ,אז ניתן בעבורו של האדם ליצור דרך שונה.

אלימות משמעה איבוד הדרך, כאשר החברה ככלל אינה מחוברת למהותה ,למקורה לערכים אשר מתווים דרך של הגשמה ,של התפתחות ,של התרחבות פנימית, ושל נתינה. הרי שאז , אותן נשמות אשר לא ספגו את כל אשר ניתן להם לספוג, מוצאות עצמן ללא אחיזה שורשית וללא רצון התפתחותי. הביטוי לכך הוא ביטוי של תסכול והוא נובע מפנים החוצה בכמה רמות:

הרמה הראשונה: התכנסות פנימית שבה האדם מפסיק לשאול שאלות הכוונה: "מי אני ולאן פני מועדות?", ונמצא הוא עם עצמו, ומאפשר לרמה השנייה  לנבוע מתוכו.

הרמה השנייה: היא הפחד. פחדים אשר נובעים כאמור מתהייה ללא תשובה לגבי המקור, הזהות, המהות והמטרה.

כאשר נמצא האדם בהתכנסות פנימית המלווה את פחדיו, מרגיש הוא צורך לתת לכך ביטוי אך באין מקשיב, באין אף אדם אחר, המהווה סמכות קשובה היודעת לשאול את השאלות הנכונות ולכוון לכיוון הנכון, מבטא האדם את תסכולו בדרכים אקטיביות שמהוות פורקן לאנרגיה העצורה השורה בתוכו. וזהו שלב הביטוי האלים.

העדר גבולות וערכים ברורים הם אלו המקצרים את המעבר בין השלב השני לשלישי. העדר הגבולות אשר בעבר היו ברורים יותר בכל משפחה, בכל קהילה, בכל מדינה ובכל חברה הוא הדבר אשר יוצר מן הצד האחד הזדמנות לשינוי ומהצד האחר מצב של כאוס פנימי.

הזדמנות לשינוי משמעה- ליצור ערכים אשר באים לידי ביטוי בצורה מותאמת יותר למהות האנשים הקיימת בזמן הזה. ולכן ניתן להתבונן על התפרצויות האלימות ההולכות ומתרבות כעל סמן, המאפשר התבוננות פנימית מחודשת ויצירת שינוי ערכי חברתי התוויית דרך חדשה שיש בה יותר בהירות ובעיקר יש בה שינוי וצמיחה אל תודעה חדשה , אל חברה מזוככת יותר, טובה יותר.

כל שינוי יכול להגיע באחת משתי הדרכים: שינוי הדרגתי אשר יוצר התפתחות מאוזנת ,שלב אחר שלב ושינוי קיצוני הנובע מחוסר ברירה.

אלימות מתגברת והולכת מהווה מעין מראה אשר ברבות הימים כבר לא ניתן יהיה להתעלם מבבואתה של החברה.

עד כה בצקצוק שפתיים ושיניים והטיות הראש לצדדים נפתרו כביכול בעיות האלימות, הן ע"י המערכת והמחוקקת וגם השופטת.

אולם, כשיגיעו הדברים למקום בו לא ניתן להתעלם מהם ,אז יבוא השינוי הבלתי ניתן לדחייה.

באשר אליכן, כל אחת ואחת ,וכל אחד ואחד יכול לעשות מעשה ולשנות התבוננות אשר תיצור בסופו של דבר מסה קריטית של אנשים אשר יוצרים תהליך שינוי:

מילת המפתח הראשונה ליצירת השינוי היא המילה אהבה.

במילה זו חבויה עוצמה רבה ומשמעה בעבורכם היכולת לקבל ולהכיל את האנשים שסביבכם תחילה ממקום יותר אוהב ופחות שיפוטי. מתוך כך ,מקום מאפשר לכל מהות פנימית לבוא לידי ביטוי.

כאשר אהבה שיש עימה נתינה, הכלה, חמלה מתאפשרת, הרי שהמהות הפנימית של נתינה אהבה חמלה באחרים הסובבים, מביאה את עצמה לידי ביטוי.

כאשר איש ואיש מסתגר רק  ב ד' אמותיו ואינו יוצר השפעה על סביבתו מתוך הוויה של אהבה וקבלה הרי שלא נוצר הדהוד של שינוי ועל כן מילת המפתח הבאה היא הענקה.

הענקה משמעה יצירת מרחב אישי הנותן לזולת אמפתיה ומתוך כך תהיה סביבתכם (וחיי היום יום שלכם) יותר סובלנית ופחות עצבנית, כעוסה ומלאת איבה.

מי שיתוו בחיי היום יום שלהם אהבה והענקה ,הרי שבכך השפעתם לא רק על עצמם אלא גם על סביבתם הקרובה. ומשיוכלו להשפיע אלה, יוכלו להשפיע גם על סביבתכם .ומתוך מעגלים מתרחבים וגדלים,יוכלו להשפיע על הווצרות מסה קריטית אשר תשפיע, מתוך חוויה חדשה , (ליצירת) התבוננות שונה.

עוד חזון למועד: עדיין לא יגור זאב עם כבש.  בארצכם עדיין לא יסגרו בתי הכלא והמעצר אולם יש לכך התחלה אפופה בתקווה .ובכדי שתבינו מה עליכם לעשות וכיצד לעשות זאת רצוי שתאמצו בסדר יומכם בכל יום את הדבר הבא:

לפחות פעם ביום השפיעו מתוככם חיוך הנובע ממקום אמיתי של אהבה ושל חוסר שיפוטיות אל אדם הנמצא בסביבתכם. בין אם זה אדם זר לכם או מוכר, בין אם מקורב אליכם או מרוחק מרגשותיכם. כשתשפיעו אנרגיה של אהבה תהיה הווייתכם גם היא שונה ותשפיע על יומכם בדיוק כשם שהיא משפיעה על מי שמשפיע על אהבתכם.

אתגרו את עצמכם ותגיעו למקומות בתוככם אשר קשה לכם יותר בהם. מול אנשים שקשה לכם מולם ודווקא שם התוו ערך חדש, התנהלות חדשה, שלא הייתה  נהוגה. הביאו לשם חוויה של אהבה נסו ותיווכחו כמה גדולה ההשפעה של התנסות שכזאת.

העבירו הלאה את אותה עוצמה פנימית, אשר אינה נשענת על דוגמות, על אמונות שגויות. הביאו אותה ניטרלית, נטולת דרמות רגשיות, היו  עם אותו מקור פנימי. היזכרו בגדולתו ותוך כך השפיעו. היו הנר המאיר את השביל המוליך למקום בריא יותר לחברה שלווה יותר, לנשמות הזוכרות את מהותם, מקורם האלוהי האהוב רב החמלה והחסד.

ברוכות אתן הנוכחות ברוכות תהיו לעולמי עד.

תוקשר באהבה ע"י ענת קופרמן

 

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: