מהו רצון

young-woman-635252_1920

כאשר מתחבט האדם בשאלת הרצון, כאשר מבקש הוא להתמקד ברצונות הנכונים לו, הרי שזוכה הוא במתנת העוצמה, שהרי מקור כל יכולת הבריאה הוא ברצון.

היקום נברא מרצונו של האל, ולכם ניתנת יכולת זו לברוא את חייכם מעצם רצונותיכם.

הרצון הינו אנרגיה רבת עצמה אשר יכולה ליצור כל דבר אולם אין היא יכולה ליצור דבר לבדה, לשם כך עליה לחבור לאנרגית האמונה ויכולת המימוש.

שתי אנרגיות נוספות אלו הן המניעות את אנרגית הרצון. בלעדן נישאר הרצון בתוך האדם כאנרגיה כלואה וככזו גם היא רבת עצמה ואינה מאפשרת לו להכיל דברים נוספים כי ממלאה היא אותו.

לעיתים יש אנרגיה מזויפת של רצון שנובעת מן האגו ולא מתוך המהות הפנימית של האדם, האגו יוצר את התדמית של האדם, את המסכה איתה הוא יוצא אל החיים.

לעיתים הופכות המסכה לדבר האמיתי עבור האדם אשר יצר אותה ואז רצונותיו באים ממקום זה של האגו והתדמית ולא מתוך מהותו הפנימית. רצון זה גם אם ינסה האדם לממשו, אינו מצמיח את נשמתו אלא משאיר הוא אותה באותו המקום ומזמן לו לאדם שיעורים לא פשוטים להבנה דרך מימוש רצון זה.

כאשר בא הרצון מתוך הגרעין הפנימי, מתוך הניצוץ האלוהי הקיים באדם כי אז נושא הוא עמו זרע המצמיח את האדם אל עבר הבנות חשובות, אל עבר סיפוק ואושר.

זאת בתנאי כמובן שממש האדם את רצונו בעזרת האמונה ביכולתו לממש, האמונה כי הוא ראוי לממש רצון זה ובעזרת יכולת הביצוע המביאה את הרצון אל המימוש.

במצב זה נחוות העצמה של האדם ללא האגו, ללא מפחים, ללא נפילות, אלא בהנאה ותחושת הגשמה.

הקושי הוא לדעת לזהות מה מקור הרצון, האם מתוך המהות או מתוך התדמית. כאשר האדם לא בא במגע עם מהותו אלא חי הוא את חייו מתוך האגו ומתוך התדמית, קשה לו לבא במגע כלל עם רצונותיו המהותיים וגם אם יש רצון כזה אין לו דרך לזהות במה הוא שונה משאר הרצונות.

כאשר מדובר באדם מאוזן יותר המקורב יותר למהותו הפנימית, יכול הוא לבחון את הדבר ואם יחקור ויתחבט וישאל את השאלה ללא פחד יקבל את התשובה, יבין הוא בסופו של דבר מהו מקור הרצון.

כאשר מתקשה האדם להרפות מדבר שיודע הוא שאינו נכון לו הרי שמסתתר שם שיעור מצמיח שעליו לחוותו, שיעור שאינו קשור בהכרח בעצם הרצון.

הדרך אל שפע ההבנות, מקורה בהרפיה מן המחשבה דרך אשר אתם בני האדם שכחתם כיצד להשתמש בה. בתי החינוך שלכם מלמדים את הילדים להשתמש במחשבה ולתרגל קליטת אינפורמציה דרך השכל בלבד, אף מקום אינו מלמד ילדים להישאר במצב של הרפיה להישאר במצב של ההבנות העל חושיות, אין אימונים המחזקים זאת.

על מנת להשיג דבר מה שרוצים ,הדרך הטובה ביותר היא להרפות ממנו ולדעת כי אם נכון הדבר לאני הפנימי של האדם הרי שהוא יקרה, זוהי ההרפיה שאליה מצטרפת יכולת הזימון וההתכוונות שבאה מעצם הרצון, אולם לאחר ההתכוונות וההרפיה יש צורך בעזיבה מוחלטת של הדבר ואת זאת קשה בד"כ לאנשים לעשות. ככל שאדם רוצה דבר מה נאחז הוא ברצונו ומשקיע בו המון אנרגיה.

אנרגיה זו ,נשאבת למקומות אחרים בתוכו ויוצרת חוסר שקט פנימי.

כאשר קיים חוסר שקט פנימי ברמה האנרגטית והרגשית, נדחסת המסה האנרגטית הזו אל עבר התודעה והופכת למחשבות המקבעות את ההיאחזות ברצון ומקבעות את המשך השקעת האנרגיה ברצון.

כאשר קיימת האמונה בנכונות הרצון והאמונה ביכולת האדם לממשו, האנרגיה היא מאיכות אחרת והיא אינה שואבת. האנרגיה הקיימת היא אנרגיה של הרפיה. כאשר הרצון מגיע עם ספקות ביכולת האדם להשיג את שרוצה הוא, נשאבת האנרגיה אל עבר המחשבות, יוצרת מערבולת רגשית ואי שקט פנימי.

כאשר מדובר ביחסים בין גבר לאישה המנגנון פועל באותה דרך אולם העוצמות הנחוות הינן חזקות יותר, שהרי הקוטביות בין האנרגיה הנשית לגברית יוצרת בעצם טיבה רצון לאיחוד בין שני הקטבים בתדר האנרגטי שלהם.

תוקשר באהבה ע"י ענת קופרמן

 

ניתן ליצור קשר עם ענת קופרמן בטלפון : 0544888353 או להשאיר פרטים בטופס עם סיבת הפניה - לחץ כאן

רוצה לקבל את הניוזלטר שלי?

שם:
טל:
מייל: